Fakker Spark

!Praha temná a tajemná / Pátek 30.října 2020


vyprodáno

 

!Vzhledem ke stávající hygienické situaci jsme nuceni akci pozastavit. O nejbližších nových termínech vás budeme informovat!

Praha temná a tajemná

 
Přelomová událost pod vlajkou Sparku! Celodenní procházka profláklými i neznámými zákoutími Prahy ve spojení s drsnou historií a rockovými historkami.
 
Praha je v současné době téměř bez turistů a my se rozhodli tuto skutečnost využít. Naše dlouholetá redaktorka, Zlatina Jeřábková, je civilním povoláním profesionální průvodkyně. Provází Prahou od roku 1997 v angličtině, němčině, ruštině, bulharštině a samozřejmě češtině. Namátkou provázela Prahou takové hvězdy jako NIGHTWISH .
 
Celodenní prohlídka hlavního města je postavena jako cesta do mystické, záhadné a rovněž kruté historie Prahy a českých zemí. Se Zlatininým odborným výkladem se přenesete například do doby alchymistů císaře Rudolfa II a prohlédnete si parádní muzeum přímo v domě alchymisty Edwarda Kellyho. Podíváte se na známá místa jako Pražský hrad nebo Karlův most, ovšem s historkami z podsvětí plných násilí a krve. Prostě metal. Aby toho nebylo málo, celá prohlídka je špikována historkami s rockery, které v Praze provázela nebo kteří Prahu navštívili. Schválně se Zlatiny zeptejte, jaký otisk nechali THE ROLLING STONES na Pražském hradě. Anebo se jí zeptejte na cokoli jiného ze světa hudby, za téměř dvacet let ve Sparku mluvila s celou řadou světových ikon rocku a metalu.
 
Grand finále celého tažení Prahou je v Hard Rock Cafe kousek od orloje. Po vyčerpávajícím výkladu o symbolice figur a znaků orloje (Zlatina je chodící encyklopedie) pár piv a jídlo jistě bodne jako sůl. A v ceně je i prohlídka po Hard Rock Cafe, kde mají spoustu artefaktů hudební historie včetně sekerokytary Gene Simmonse z KISS.
 
Vydejte se s námi na rockové tažení Prahou! Unikátní spojení historie, architektury a příběhů je vhodné pro jednotlivce jakožto i pro skupiny. Zároveň je to parádní dárek rockovým bližním.
 

Termíny vycházek:

Pátek 30. října
Sobota 31. října
 
Listopadové termímy budou upřesněny později.
 

Důležité informace:

Sraz: 9:30 na zastávce tramvaje Pohořelec (tram 22): https://mapy.cz/zakladni?x=14.3881960&y=50.0878442&z=17&source=pubt&id=15306597
 
Konec: 17:00 Hard Rock Cafe Praha – Malé náměstí (vedle Staroměstského náměstí)
Délka prohlídky: 7 a půl hodiny (cca 9 kilometrů)

V ceně:

  • Oběd + alchymistický nápoj v Muzeu alchymistů
  • Vstup do Muzea alchymistů
  • Prohlídka + večeře v Hard Rock Cafe Praha – Jumbo Combo (křidýlka, cibulové kroužky, kuřecí stripsy, jarní závitky a selekce dipů) + 2x pivo
  • Unikátní zážitek spojující historie, Prahu a tvrdou hudbu
  • Strávený den s redaktorkou Sparku
 
Průvodce: Zlatina Jeřábková, profesionální certifikovaná průvodkyně a dlouholetá redaktorka Sparku
(v případě nemoci máme náhradu, ale Zlatina je velmi odolná)
 

Technické informace:

 
V případě nenaplnění kapacity vycházky si vyhrazujeme právo ji zrušit či přesunout na jiný termín. V případě změny termínu akce vás budeme neprodleně kontaktovat. Pokud nebudete souhlasit se změnou termínu, zašleme zaplacenou částku zpět na váš bankovní účet, a to i v případě zrušení akce.
Informaci o uhrazení zájezdu vám zašleme emailem. Vaše jméno včetně telefonního čísla bude uvedeno na jmenném seznamu průvodce.
Pokud se z jakýchkoliv důvodů nebudete moci vycházky zúčastnit, ale budete mít za sebe náhradníka, prosím, kontaktujte nás.
Vycházky se konají za každého počasí.
Rádi s vámi budeme k vašim dotazům přistupovat individuálně. Neváhejte nás kontaktovat i v jakýchkoliv nenadálých zdravotních či jiných situacích, které by vám mohly zúčastnění se vycházky znesnadnit.
 

Případné další informace poskytneme:

Na telefonu: +420 267 310 085
Na mailu: predplatne@spark-rockmagazine.cz, balcirakova@smilemusic.cz© 2020 SMILE Music s.r.o.